0
No products in the cart.

آموزش ساخت دیتابیس در سی پنل

آموزش سی پنل بو فایل 12 آبان 1400
4.1/5 - (14 امتیاز)
لینک کوتاه https://bofile.ir?p=1722
آموزش ساخت دیتابیس در سی پنل

دیتابیس یا پایگاه داده چیست ؟ بانک اطلاعاتی یا پایگاه داده یا دیتابیس (data base) به مجموعه ای از اطلاعات با ساختار منظم  گفته می شود. این پایگاه های اطلاعاتی معمولاً در قالبی که برای دستگاه ها و رایانه ها قابل خواندن و قابل دسترسی باشند ذخیره می شوند.

فهرست مطالب

مرحله اول : وارد شدن به قسمت MySQL® Databases

برای ساخت دیتابیس ابتدا باید وارد صفحه اصلی هاست خودتون بشوید و سپس در قسمت Databases روی گزینه MySQL® Databases کلیک کنید.

مرحله اول : وارد شدن به قسمت MySQL® Databases

مرحله دوم : ساخت نام دیتابیس

تا وارد صفحه زیر بشیم، تو اینجا از قسمت Create New Database باید یه دیتابیس جدید برای خودمون بسازیم و تو قسمت New Database تو این فیلد باید نام دیتابیس مورد نظر خودمون رو وارد کنیم. ما مینویسم MyDatabaseName و حالا برای ایجاد این دیتابیس بر روی دکمه Create Database کلیک می کنیم.

مرحله دوم : ساخت نام دیتابیس

تا پیغام سبز رنگ Added the database رو مشاهده کنیم که یعنی ما کارمون رو درست انجام دادیم. حالا روی دکمه ی Go Back کلیک میکنم تا به صفحه قبلی وارد بشیم.

مرحله دوم : انتخاب نام دیتابیس

مرحله سوم : ساخت نام کاربری دیتابیس

خیلی خب حالا برای دیتابیس که ساختیم به یوزر یا کاربر هم نیاز داریم. برای انجام این کار روی متن Jump to MySQL Users کلیک میکنیم یا این که اسکرول رو میکشیم پایین تا برسیم به قسمت MySQL Users و نام کاربری دیتابیس خودمون رو بسازیم.
مرحله دوم : ساخت نام کاربری

حالا ما باید از قسمت Add New USer نام کاربری دیتابیس خودمون رو وارد کنیم.

بخش add new user
  1.  اینجا باید نام کاربری دیتابیس خودمون رو وارد کنیم که اگر هم مشابه نام دیتابیس باشه مشکلی نداره. ( پیشنهاد میشه نام دیتابیس و نام کاربری دیتابیس رو یک نام بزارید که توی مدیریت دیتابیس ها به مشکل بر نخورید. )
  2. برای این فیلد باید رمز عبوری مطمئن برای یوزر انتخاب بکنیم. ( حتما این رمز عبور رو در جایی ذخیره کنید. ) 
  3. توی این فیلد باید رمز عبوری که توی فیلد دوم زدیم رو وارد کنیم.
  4. اگر رمز عبور خاصی مد نظرتون نیست میتونید از این بخش استفاده کنید که سی پنل خودش به صورت خودرکار برامون یک رمز عبور قوی میسازه که برای استفاده از این بخش باید پسورد ساخته شده را جایی یادداشت کنید و تیک گزینه I have copied this password in a safe place رو فعال کنید.
  5. توی این بخش میتونید ببینید که چقدر پسورد شما قوی هست.
و در نهایت روی دکمه ی Create User کلیک میکنیم.
تا پیغام سبز رنگ You have successfully created a MySQL user named رو مشاهده کنیم که یعنی ما کارمون رو درست انجام دادیم. حالا روی دکمه ی Go Back کلیک میکنم تا به صفحه قبلی وارد بشیم.

مرحله چهارم : اتصال دیتابیس به یوزر یا نام کاربری دیتابیس

در مرحله ی نهایی ما باید دیتابیس ساخته شده را به یوزر یا نام کابری دیتابیس وصل کنیم تا ارتباط بین نام دیتابیس و نام کاربری دیتابیس به خوبی برقرار بشه.

برای انجام این کار باید اسکرول رو به پایین بکشید تا به قسمت Add User To Database برسید که باید یوزر یا نام کاربری دیتابیس و نام دیتابیس رو انتخاب کنید.

  • توی بخش User باید یوزر یا نام کاربری که مرحله سوم ایجاد کردیم رو انتخاب کنیم.
  • و توی بخش Database باید نام دیتابیسی که مرحله دوم ایجاد کردیم رو انتخاب کنیم.
و در نهایت روی دکمه ی Add کلیک میکنیم. 
اضافه کردن دیتابیس به یوزر

تا وارد صفحه ی Manage User Privileges بشیم و تو این صفحه باید سطح دسترسی های دیتابیسمون رو کامل کنیم اما اولش دقت می کنیم که از مقابل قسمت User و Database دقیقا کاربر مورد نظر و دیتابیس مورد نظر وارد شده باشه و حالا از اینجا گزینه ALL PRIVILEGES رو تیک دار میکنیم تا همه ی سطح دسترسی انتخاب بشن و حالا روی دکمه Make Changes کلیک میکنیم.

تا پیغام موفقیت آمیز زیر نمایش داده بشه.

پیام موفقیت امیز اتصال دیتابیس و یوزر

توجه کنید که نام دیتابیس یا نام کاربری دیتابیس شما تنها نام انتخابی شما نیست بلکه ( نام اکانت سی پنل شما + اندرلاین ( _ ) + نام انتخابی شما ) هست برای مثال نام دیتابیس و یوزری کن ما در این اموزش ساختیم به صورت زیر هست:

soir_MyDatabase = soir(نام اکانت سی پنل) + _(اندرلاین) + MyDatabase(نام دیتابیسی که در بالا ساختیم)

پس هروقت به استفاده از دیتابیس نیاز پیدا کردید فراموش نکنید که باید حتما از نام کامل دیتابیس و یوزر استفاده کنید واگرنه به مشکل بر میخورید. هر جا که لازم بود رمز عبور دیتابیس رو وارد کنید دقیقا همون رمز عبوری رو وارد کنید که توی مرحله ی سوم وارد کردید.

 

بو فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

info@bofile.ir | سوال ، پیشنهاد یا درخواستی داشیتد میتونید از طریق ایمیل با ما در ارتباط باشید.
محصولات

پشتیبانی محصولات

جهت پشتیبانی محصولات پس از خرید میتوانید از طریق تیکت سایت اقدام فرمایید.

تیکت های شما عزیزان تا کمتر از ۴۸ ساعت بررسی و پاسخ داده خواهد شد.

اعتماد شما سرمايه ماست

هر گونه کپی برداری از محصولات و مطالب سایت و انتشار آن در سایر مارکت ها غیر قانونی و مورد رضایت ما نمی باشد©